کرسی‌های ایرانشناسی جهان در تسخیر بهائیت است

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، موسی حقانی، رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر، طی سخنانی در ابتدای نشست هم اندیشی صمیمی نویسندگان و راویان داستانی با محققان و پژوهشگران تاریخ معاصر اظهار داشت: فرقه ضاله بهائیت تقریبا تمام کرسی‌های ایرانشناسی جهان را تسخیر کرده است وی در مقدمه مطالبش گفت: جریانی وجود دارد که سال‌هاست در راستای […]

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، موسی حقانی، رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر، طی سخنانی در ابتدای نشست هم اندیشی صمیمی نویسندگان و راویان داستانی با محققان و پژوهشگران تاریخ معاصر اظهار داشت: فرقه ضاله بهائیت تقریبا تمام کرسی‌های ایرانشناسی جهان را تسخیر کرده است

وی در مقدمه مطالبش گفت: جریانی وجود دارد که سال‌هاست در راستای تطهیر پهلوی در کشور ما آغاز شده و این برای کسانی که دوره پهلوی را درک کرده یا اساسا در آن حوزه مطالعه کرده‌اند خیلی سنگین است.

وی ادامه داد: تاریخ از این حیث که بالاخره شناسنامه و سند هویت هر ملتی است اهمیت دارد و به همین دلیل بعد از انقلاب توجه خاصی به مطالعات تاریخی شد و خوشبختانه حاصل این توجه هم تولید و انتشار شاید بیش از هزار جلد کتاب در حوزه تاریخ معاصر ایران است.

حقانی تصریح کرد: ما چیزی حدود بیست جریان معارض را شناسایی کرده‌ایم که در حوزه تاریخ معاصر در حال تولید محتوا هستند و هر روز هم هوشمندانه‌تر و شاید بشود گفت با رویکردهای جدیدتری تولید اثر می‌کنند.

از گروه‌های ضد انقلاب بگیرید تا جریان‌‎های ناسیونالیستی و کمونیستی؛ کسانی که ما فکر می‌کنیم شاید تاریخ مصرفشان تمام شده و اساسا دیگر وجود خارجی ندارند، اما الان می‌بینیم آثار گسترده‌ای از سوی آنها منتشر می‌شود.

حقانی در ادامه گفت: شما می‌بینید که در دانشگاه‌های غربی تمام کرسی‌های ایران‌شناسی متأسفانه به تسخیر این جریان‌ها مخصوصا فرق ضاله درآمده. فرقه بابیه و ازلی‌ها پنهان‌اند، ولی فرقه ضاله بهائیت تقریبا می‌شود گفت تمام کرسی‌های ایران‌شناسی را تسخیر کرده است. اینها در همه دانشگاه‌های مهم جهان که کرسی ایران‌شناسی دارند حضور جدی دارند و هدایت‌کننده هستند و در تولید آثار مؤثر هستند.

در اینستاگرام همراه ما باشید

خوشحالی بهائیت از رفتار غیردیپلماتیک علیه ایران