همزمان با ناآرامی در جنوب‌شرق کشور؛

شواهدی از مدیریت افکار مولوی عبدالحمید

اخبار منتشر شده از امام جماعت مسجد مکی زاهدان با فقه حنفی که به طلاب اهل‌سنت می‌آموزند سازگار نیست.

همزمان با اظهارات و حرکات وحدت‌شکن تعدادی از علمای اهل سنت کشور که منجر به اغتشاش و اقدامات ساختارشکنانه تعدادی اراذل و اوباش در جنوب شرق کشور شد، صفحه اینستاگرام امام جمعه اهل سنت زاهدان عکسنوشته ای منتصب به وی را منتشر کرد که حاوی مطالبی در حمایت از بهاییان و دراویش است و آنان را در وطن، با اهل سنت شریک دانسته است.

جستجو در سایت رسمی مولوی عبدالحمید، عبارتی که نشان دهد وی از بهاییان و مسیحیان نام برده باشد، دیده نمی شود اما صفحه اینستاگرام امام جماعت مسجد مکی زاهدان، عکسنوشته مذکور را به نقل از وی در چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱منتشر کرده است.

بر علمای اهل سنت، دیدگاه فقه حنفی و علمای الازهر مصر، نسبت به فرق انحرافی چون بهائیت پوشیده نیست و حال این که مولوی عبدالحمید آنها را جزو اقوام و ادیان برشمرده و وطنش را با بهاییان و مسیحیان شریک پنداشته است.

همه این شواهد نشان می دهد که افکار وی در حال مدیریت و سکولاریزه شدن است و یا توان کنترل گردانندگان صفحات مجازی‌اش را ندارد. کم نیست اخبار وحدت‌شکن که از طریق رسانه‌ها و نزدیکان عبدالحمید در شبکه های اجتماعی بازنشر می شود، همچون اخبار بیعت سران قبایل و ادعاهای مضحکی که امروز هفتم تیرماه شنیده شد و پس از ساعتی توسط امام جماعت مسجد مکی انکار و تکذیب شد و معلوم نیست هدف مدیریت کنندگان افکار عبدالحمید به دنبال چه چیزی هستند؟

در این صورت می‌توان نتیجه گرفت که امام جمعه اهل سنت زاهدان توان مدیریت تیم اطلاع‌رسانی خودش را هم ندارد و اتفاقات رخ داده در جنوب شرق کشور توسط کسانی که وی را مدیریت می کنند در حال وقوع است و ورود هرچه زودتر مسئولین ذیربط برای اتمام قائله را می طلبد.

اخبار منتشر شده از امام جماعت مسجد مکی زاهدان با فقه حنفی که به طلاب اهل‌سنت می‌آموزند سازگار نیست.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

کوری عصاکش کور دگر باشد