نمایشنامه یک بهائی مخالف نظام روی صحنه رفت

نمایش پرده‌خانه که نویسنده آن یک بهائی مخالف نظام است در سالن شماره دو تئاتر شهرزاد پردیس روی صحنه رفته است.

نمایش «پرده خانه» نوشته “بهرام بیضایی” بهایی مخالف نظام  و به کارگردانی گلاب آدینه که مدتی است در سالن شماره دو تئاتر شهرزاد پردیس به روی صحنه می‌رود تا روزهای پایانی سال ادامه خواهد داشت.

“پرده خانه” نمایشی بلند است که به موضوع حقارت زنان در حرمسرای سلطانی پرداخته و از شجاعت و همدستی زنان برای آزادی حکایت می کند که با هدف رهایی از اسارت سلطان می‌جنگند. گفته می‌شود تا پیش از این بهرام بیضایی بهائی خارج نشین مجوز اجرای این نمایش را به کسی نداده است تا اینکه چندی پیش گلاب آدینه این مجوز را از بیضایی گرفته است.

موضوع نمایش، نویسنده آن و تمدید اجرا تا پایان سال از موضوعاتی است که در مورد “پرده خانه” حائز اهمیت است.

تحریک زنان به همدستی برای رسیدن به هدفی مشخص، در موقعیتی که دشمنان نظام و اسلام خصوصا بهائیت، گسترش جنبش‌های جنسیتی هنجارشکن را دنبال می کنند و همچنین اجرای نمایشی که نویسنده آن یک بهایی سرشناس و مخالف جمهوری اسلامی است حساسیت مساله را دوچندان می کند. افزون براین تمدید اجرای این نمایش به ۱۰۰ اجرا که برای کمتر نمایشی اتفاق می‌افتد شائبه نفوذ را افزایش می دهد.

معرفی برخی چهره‌های بهایی و انتشار عکس‌های مربوط به خانواده‌های بهایی در رسانه‌ها و صدا و سیمای جمهوری اسلامی از وقایعی است که خواسته یا ناخواسته در حال رخ دادن است و سبب می شود موضوعات فرقه بهائیت در جامعه عادی انگاری شود.

نمایشنامه پرده خانه

در اینستاگرام همراه ما باشید

تشریح نقشه بهائیت برای ایران توسط رسانه رسمی فرقه