حمایت مولوی عبدالحمید از بهائیت برخلاف علمای اهل سنت

اظهارات مولوی عبدالحمید در حمایت از بهائیت که کاملا مخالف دیدگاه علمای اهل سنت است، سوژه رسانه های بیگانه شد.

در ادامه اظهارات و اقدامات ضدوحدت مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان، متاسفانه بار دیگر شاهد اظهارات نسنجیده‌ای در حمایت از بهائیت در کنار اقوام مختلف ایران بودیم.

امام جماعت مسجد مکی زاهدان، یازدهم آذرماه در خطبه های نماز جمعه مدعی شد که خواهان امنیت و اتحاد و اتفاق در کشور است اما با اظهارات نسنجیده، بار دیگر  سوژه رسانه های معاند نظام شد.

وی در بخشی از اظهاراتش گفت: «ما بارها گفتیم که ما شیعه و سنی نداریم، ما اینجا اقوام نداریم، همه ایرانی، همه یکی هستند، از زرتشتی ها گرفته تا دروایش گرفته تا دیگر تمام ادیان اینجا، روش های اینجا، گرایش ها، حتی بهائی، حقوق دارند حق آنها رعایت شود.»

امام جماعت مسجد مکی، چند وقتی است برخلاف دیدگاه علمای مذهب حنفی و دانشگاه الازهر مصر که حکم به بطلان و منحرف بودن بهائیت داده اند؛ در حمایت از بهائیت قدعلم کرده و چشمانش را به روی جنایت های مکرر بهائیت نسبت به ملت ایران در قبل و پس از انقلاب بسته است.

وی چندی پیش نیز بهائیت را جزو اقوام و ادیان برشمرده و وطنش را با بهائیان و مسیحیان شریک پنداشته بود.

در حالی که طی ۴۰ سال گذشته هیچ اظهارنظری از مولوی عبدالحمید نسبت به بهائیت و برخی امور دیگر مثل حقوق بانوان مطرح نشده، آیا این تغییر مواضع که خلاف دیدگاه تمام علمای اهل سنت است، سوالی که همزمان با اظهارات سابق وی مبنی بر مدیریت افکارش مطرح شده، را تقویت نمی‌کند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

شواهدی از مدیریت افکار مولوی عبدالحمید