اندر احوالات پریشان مدافع بهائیت

عسکری یحیی زاده که اظهاراتی در دفاع از بهائیت داشته الوهیت و پیامبری باب و بهاء را کذب دانست.

ویدئوی جدیدی در ششم اسفند ۱۴۰۱ از عسکری یحیی‌زاده روحانی‌نمای ضد انقلاب منتشر شده است، که چندی پیش بهائیت را بهترین دین معرفی کرده بود و اظهاراتش توسط بهائیان در سطح وسیعی منتشر شد؛ وی این بار ادعای الوهیت باب و بهاء را کذب محض دانسته و در ادامه پیامبری حسینعلی نوری را تهمت بزرگ عنوان کرده است.

این فرد که از ثبات شخصیتی برخوردار نیست و در رد ارزشهای دینی کلیپهایی منتشر کرده است چندی پیش بهائیت را بهترین و مترقی‌ترین دین دانسته بود اما در بخشی از اظهارات اخیر گفته است: «اعتقاد خودم را صریح می گویم که من این دو ایرانی عزیز و بزرگوار را مطالعه کردم و با آن آشنا هستم و آنها را دوست می دارم، … من نسبت به این دو نفر نه ادعای پیامبری را قبول دارم و نه ادعای الوهیت را, جناب شیخ حسینعلی نوری مازندرانی ما و جناب سید علی محمد شیرازی ایرانی ما و شما، اینها نه خالق جسمند، نه خالق جانند و نه خالق جهان و اینها کذب و تهمت است.آدمهای خوبی بودند، آدمهای باسوادی بودند، آدمهای باکلاسی بودند و خیلی مترقی بودند،…»

اگر یحیی‌زاده برای موسسین بابیت و بهائیت ، الوهیت و پیامبری را قبول ندارد چگونه بهائیت را دین معرفی کرده و به عنوان بهترین و مترقی‌ترین دین شناخته است. یا این فرد دچار عارضه مغزی شده و یا از جایی فرمان تخریب و تضعیف اسلام و … را دریافت کرده است.

گفتنی است اظهارات این فرد چند بار توسط بعضی از اساتید نقد فرقه بهائیت مورد ارزیابی قرار گرفت اما فقط باعث ضریب پیدا کردن ویدئوهایش شد. به نظر می‌رسد اساتید و دلسوزان نقد بهائیت در واکنش به چنین افرادی باید ملاحظه بیشتری داشته باشند.

در اینستاگرام همراه ما باشید

تضعیف منافع بهائیت و شبکه سعودی در انگلستان