محفل خیانت کارگاه تخصصی طراحی پوستر ویژه شرکت‌کنندگان جشنواره «بهائیت » در شیراز

کارگاه تخصصی طراحی پوستر از جمله برنامه های دومین جشنواره مقدس نما با حضور جمعی از هنرمندان در روزهای چهاشنبه تا جمعه مورخ ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آذر ماه ۱۴۰۰ جهت آشنائی با حقیقت فرقه بهائیت و آسیب های آن در شیراز برگزار گردید

محفل : کارگاه تخصصی طراحی پوستر از جمله برنامه های دومین جشنواره مقدس نما با حضور جمعی از هنرمندان در روزهای چهاشنبه تا جمعه مورخ ۲۴ ، ۲۵ و ۲۶ آذر ماه ۱۴۰۰ جهت آشنائی با حقیقت فرقه بهائیت و آسیب های آن در شیراز برگزار گردید

دومین جشنواره مقدس‌نما با عنوان «بهائیت ، محفل خیانت» در صدد آن است تا با استفاده از ظرفیت های موجود در عرصه های هنری و گرافیکی در سطح ملی و بین‌المللی اقشار مختلف جامعه را در مقابل تفکرات باطل فرقه ضاله بهائیت آگاه نماید.

حجت‌الاسلام امیرحسین کامل نواب، رئیس شورای سیاست‌گذاری دومین جشنواره هنرهای گرافیکی مقدس‌نما در جمع خبرنگاران، بابیان اینکه هدف از این جشنواره نقد فرقه‌ها است، گفت: خداوند برای اینکه انسان را هدایت کند بیش از ۱۲۴ هزار پیامبر را مبعوث کرد که دین اسلام آخرین دین الهی است، در همه ادیان الهی گروه‌هایی بودند که به دنبال انحراف در مسیر دین‌داری بود و کار به‌جایی می‌رساندند که ادعای یک مذهب و آئین جدید می‌کردند. محفل

وی بابیان اینکه فرقه ضاله بهائیت ادعای دین و مذهب جدید می‌کند و خود را نسبت به اسلام کامل می‌داند، افزود: دومین جشنواره ملی مقدس‌نما با معرفی این فرقه به زبان هنر تشکیل‌شده است، محفل

وحید نمازی، رئیس حوزه هنری استان فارس در این مراسم ضمن عرض خیرمقدم، اظهار کرد: انتخاب شهر شیراز برای برگزاری کارگاه های تخصصی جشنواره ملی «بهائیت، محفل خیانت» از این حیث دارای تقارب است که منشأ شکل گیری فرقه بهائیت شهر شیراز و شخصی شیرازی بوده است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین استاد علیرضا روزبهانی ، دبیر محتوایی جشنواره مقدس نما خاطرنشان کرد : هنر نقش موثری در ترویج آموزه های اصیل دینی و انسانی دارد، بنابراین در زمینه تقابل با جریان های انحرافی و گمراه کننده اجتماعی نیز می ‌تواند نقش پر رنگی ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه بهائیت از طریق هنر خطاطی برای تبلیغ خود بهره گرفتند، مطرح کرد: کنار بهاءالله، بنیان‌گذار فرقه بهائیت دو خطاط حضور داشتند و با به کارگیری هنر خطاطی باعث تبلیغ فرقه بهائیت شدند.

محفل

 ایشان در پاسخ به این سوال که «آیا این کارگاه ها و جشنواره ها تبلیغ بهائیت حساب نمی شود؟»، گفت: با توجه به ورود رسانه های غربی شامل بی بی سی، من و تو، ایران اینترنشنال و… در منازل خانواده های ایرانی از طرق شبکه های ماهواره‌ای و بعضا تحت تأثیر قرار گرفتن افراد، چنانچه ما اقدامی در راستای روشنگری مردم نکنیم تأثیر فعالیت آنها بیشتر و بیشتر خواهد شد. اگر ما در مورد بهائیت داده درستی ندهیم رسانه های معاند طبق بیان خودشان بهائیت را معرفی می‌کنند.

دبیر محتوایی جشنواره مقدس نما تصریح کرد: گفتن های ما تبلیغ بهائیت می شود ولی گفتن این موارد فایده بیشتر دارد تا اینکه ما نگوییم صرف اینکه تبلیغ نشود، لذا در این جشنواره و کارگاه تخصصی از هنرمندان دعوت شده تا با زبان هنر که فراتر از استدلال است با آنها سخن بگوییم و این کار هنرمندان است که به بهترین شکل این فرقه ضاله را با زبان هنر نقد و به عوام معرفی کنند.

برگزار کنندگان این جشنواره در تلاشند  تا با استمداد از هنر، و به میزان توان خود، بر شناخت عموم جامعه نسبت به تفکّرات این فرقه انحرافی، بیفزاید و واقعیت فرقه ضاله بهائیت را در حد توان آشکار سازند.

محفل

برگزاری این کارگاه بازتاب های فراوانی از سوی فرقه بهائیت به همراه داشت که نشان از حرکت درست این برنامه داشته و نمایانگر آن است که راه درستی را در معرفی و شناساندن واقعیت این فرقه طی می نماید.

زمانی که سایت هائی همچون “بهائیان در آئینه مطبوعات” ، “خبرگزاری هرانا” ، “ IGP رسانه ایرانیان کانادا” ، ” ایران وایر” و “سایت اقلیت های دینی ایران” عجولانه و هماهنگ با هم خبر برگزاری این کارگاه را با عنوان « نفرت پراکنی علیه بهائیان »، «جشنواره ها و کارگاه های حکومتی علیه بهائیان ایران » و …  منتشر نمودند و همچنین در فضای اینستاگرام ،فیسبوک ، تلگرام و…. با انواع اتهامات درباره آن مطالبی را بیان داشتند؛

علاوه برآنکه ناخواسته در منتشر نمودن خبرکارگاه و نمایشگاه در جهان کمک نمودند!!! نشان دادند چه مقدار از بررسی و نقد این فرقه آن هم با کمک و استفاده از مقوله هنر وحشت نموده اند. این عکس العمل فرقه ضاله بهائیت  برگزار کنندگان “جشنواره مقدس نما” را در درست بودن روش و شیوه مقابله با افکار باطل این فرقه و ادامه راه مصصم تر نموده است .

کانال رسمی موسسه معراج در ایتا

موسسه آموزش عالی حوزوی خاتم النبیین(صلی الله علیه و آله و سلم)