مجمع جهانی بین ادیان در بحرین با حضور نماینده بهائیت

مجمع جهانی بین ادیان در منامه بحرین در حالی برگزار شد که علمای شیعه بحرین در زندان به سر می برند.

مجمع جهانی بین ادیان با حضور پاپ، شیخ الازهر و نماینده تشکیلات بهائیت و تعدادی از نمایندگان ادیان و فرق، پنجشنبه در بحرین آغاز به کار کرد. این مجمع به میزبانی «حمد بن عیسی آل خلیفه»، پادشاه بحرین با عنوان «شرق و غرب برای همزیستی انسانی با هم» در سوم و چهارم نوامبر برگزار شد.

در اطلاع‌رسانی‌ها ادعا شده، برنامه این مجمع شامل تعدادی نشست است که به ارتقای همزیستی جهانی و برادری انسانی، گفتگو و همزیستی مسالمت آمیز و همچنین نقش مردان مذهبی و علما در رسیدگی به چالش های عصر می پردازد.

اما همزمان با این مجمع، بیانیه علمای شیعه محبوس در زندان های بحرین، خطاب به پاپ را شاهد هستیم که توسط چهار نفر از علمای شیعه محبوس در زندان های آل خلیفه در بحرین نگاشته شده و در بخشی از آن نوشته‌اند: «بدانید که قدم های شما در سرزمینی گذاشته خواهد شد که … به بی عدالتی و تجاوز در آن رفتار می‌شود»

البته برخی از کارشناسان بر این باورند که برگزاری چنین جلساتی با هدف تقویت عادی‌سازی مناسبات میان برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با اسرائیل انجام می‌شود و گفت‌وگوی بین ادیان در راستای حصول چنین هدفی است.

آقای «احمد الطیب»، شیخ الازهر نیز که در این مجمع حضور یافته، لازم است فتواي دارالافتاء الازهر، برایش یادآوری شود: «بهائيت يك فرقه و گروه مرتد از اسلام است، درست نيست كه به آن ايمان آورد و با آنها مشاركت نمود و نسبت به ايجاد جمعيتها و مؤسساتي كه ايجاد مي كنند نبايد بي تفاوت بود و چشم پوشيد.» سوال اینجاست که آیا همنشینی با نماینده فرقه ای مرتد در مجمع جهانی بین ادیان تایید دیانت ادعایی آنها محسوب نمی شود؟

در این مجمع که «بانی‌دوگال» نماینده جامعه جهانی بهائی در سازمان ملل حضور داشت، در مصاحبه ای با خبرگزاری بحرین(BNA)، برای پادشاه بحرین به دلیل تحکیم پایه‌های گفت و گوی معنادار و سازنده بین ادیان دعا کرد، دلیل مضحکی که با نگاه به بیانیه علمای محبوس در زندان های رژیم بحرین صحت نداشتن آن آشکار می شود.

جای تعجب دارد حکومت بحرین که دستاویز نقشه های تشکیلات ضاله بهائیت قرار گرفته به افراد غیربحرینی از سایر ملل، تابعیت بحرینی اعطا می کند اما شیعیان و ساکنان واقعی بحرین را که در وطنشان نمو یافته‌اند، سلب تابعیت می کند.

در اینستاگرام همراه ما باشید

نیرنگ بهائیت در پس یک شعار