فعالیت بنیاد آقاخان در پوشش معماری

بنیاد آقاخانیه تحت نظر رهبر فرقه اسماعیلیه در پوشش فعالیت‌های بشر دوستانه و معماری فعالیت می کند و تاکنون به آثاری از ایران جایزه داده است.

شبکه توسعه آقاخان(AKDN)، وابسته به “بنیاد آقاخانیه” و تحت نظر رهبر فرقه اسماعیلیه در پوشش جوایز معماری، موسیقی و فعالیت‌های بشردوستانه، سال‌هاست در کشورهای مختلف خصوصا دول فقیر فعالیت می‌کند.

گفتنی است جایزه معماری بنیاد آقاخان که هر سه سال یکبار به یک یا چند معمار و طرح  اعطا می شود، نمونه ای از فعالیت ذکر شده است.

طراحی “پل طبیعت تهران” ، “پروژه بازسازی بازار تبریز” ، “باغ فردوسی تهران”، “مرمت چهل ستون، هشت بهشت و عالی قاپو در اصفهان” از جمله طرح ها و پروژه هایی است که از سوی بنیاد آقاخان جایزه دریافت کرده اند.

همچنین “خانه آبان اصفهان، موزه و مرکز فرهنگی هنری معاصر آرگو در تهران و مدرسه ابتدایی جدگال سیستان و بلوچستان” نامزدهای دریافت جایزه آقاخان در سال ۲۰۲۲ از ایران بودند که موزه آرگو برنده جایزه معماری در آن سال شد.

سوءاستفاده از مساله معماری، نگاه اشرافی‌گری و تبلیغ زندگی غربی توسط سران فرقه اسماعیلیه این ذهنیت را متبادر می کند که پروژه سوئیت برج لوکس آقاخان در منطقه ۵ تهران نیز از جمله فعالیت‌های این فرقه در ایران باشد.

لازم به ذکر است که پروژه مذکور از ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ پیش فروش واحدهای مسکونی و تجاری را آغاز کرده و یکی از لوکس و اشرافی‌ترین برج های تهران است که اولین “سوئیت برج” با خدمات هتلینگ در کشور محسوب می شود.

در اینستاگرام همراه ما باشید

مراسم یادبود بانوی مستبصر بهائی برگزار می شود