تمجید رسانه بهایی از یک نشریه ایرانی

رسانه بهائی مقاله‌ای از یک فصلنامه ایرانی را که در تمجید از نویسنده فرانسوی حامی اغتشاشات بود بازنشر کرد.

سایت آسو وابسته به موسسه بهایی تسلیمی دهم بهمن با تعریف و تمجید از فصلنامه نگاه‌نو که بیش از ۳۰ سال سابقه انتشار دارد، مطلبی که پاییز ۱۴۰۰ درباره “آنی ارنو” نویسنده فرانسوی و برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۲۲ در نگاه نو منتشر شده بود را باز نشر کرد.

این مطلب که با عنوان: «ایرانیان و اِرنو» در سایت آسو منتشر شده به قلم الوند بهاری یکی از اعضای هئیت مشاوران نشریه مذکور نوشته شده است.

“آنی اِرنو” نویسنده مشهور فرانسوی در مقابله با رژیم اشغالگر قدس تاکنون تلاشهایی داشته و به همین دلیل مورد توجه رسانه های تشکیلات بهائیت قرار نگرفته، اما این خانم نویسنده و مقاله ای که نشریه نگاه نو درباره وی نگاشته، زمانی اهمیت می یابد که آنی ارنو در مصاحبه‌ای بعد از دریافت جایزه نوبل از اغتشاشات ایران در آن سال حمایت کرده است.

گفتنی است فصلنامه نگاه نو که دفتر آن در تهران واقع شده یکی از قدیمی‌ترین مجلات مستقل در ایران است و حدود سی دو سال سابقه انتشار دارد همچنین صاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر فصلنامه علی میرزایی است.

علی میرزایی که سابقه طولانی در سطح مدیریت باشگاه پرسپولیس و معاونت وزارت امور دارایی را در کارنامه خود دارد سال ۱۳۸۰ بر سر سهام سرمایه باشگاه مناقشات پرحاشیه‌ای را رقم زد و تلاش کرد تا مالکیت باشگاه به “محمدعلی زم” رئیس وقت حوزه هنری منتقل شود که با مداخله دیوان عالی کشور سرانجام مالکیت باشگاه به سازمان تربیت بدنی منتقل شد.

گفتنی است محمدعلی زم پدر “نیما زم” موسس کانال تلگرامی آمدنیوز است و پس از این که فرزندش به اتهام “افساد فی الارض” اعدام شد، لباس روحانیت را از تن درآورد.

در اینستاگرام همراه ما باشید

تشریح نقشه بهائیت برای ایران توسط رسانه رسمی فرقه