شانتاژکاری در موضوع گورستان خاوران

رسانه های وابسته به بهاییت و سایت های خبری معاند ایران طی روزهای گذشته، در اقدامی مشترک با بزرگ‌نمایی و شانتاژ کاری در موضوع گورستان خاوران، نسبت به تغییرات محیطی انجام شده، سعی در مظلوم‌نمایی و تخریب نظام داشتند.

گورستان بهاییان تهران که مجاور محل دفن منافقین و مخالفین نظام در محدوده‌ای مشترک قرار گرفته، هر از چند گاهی سوژه عملیات روانی گسترده مخالفین نظام قرار می گیرد و به بهانه های واهی و دروغ‌پردازی دستمایه تخریب مسئولین نظام می شود.

این در حالی است که مدیریت اماکن عمومی در هر کشوری تابع قوانین و مقرراتی است که متناسب با مولفه های مختلفی تدوین و اجرا می شود. گورستان خاوران به عنوان محل دفن اموات پیروان فرقه ضاله بهاییت نیز تابع همان قوانین است و رعایت دستورالعمل‌های مربوط به انجام امور تشییع و تدفین، مطابق آنچه در سایت گورستان به آدرس ذیل قید شده، از پیش اطلاع‌رسانی شده و رعایت آن الزامی است.

http://www.golestanjavid.com/default.aspx

قوانین مربوط به تردد و حضور بازماندگان نیز مساله ای است که در تمام گورستان های عمومی کشور مراعات می‌شود و این مقررات منحصر به کشور ایران نیست بلکه با مروری ساده در فضای وب می توان مقررات مربوط به گورستان‌های سایر ملل را بررسی کرد.

گفتنی است دیان علائی، نماینده جامعه بهایی در سازمان ملل، طی مصاحبه ای با شبکه معاند دویچه وله فارسی پیرامون تغییرات محیطی گورستان خاوران تهران، با عادی دانستن تغییرات در گورستان مذکور عنوان کرد: در هفته‌های گذشته اخبار زیادی مبنی بر دیوارکشی اطراف گورستان خاوران نیز منتشر شده است که جامعه مدنی و خانواده بهاییان را در این زمینه نگران کرده است، با این حال بهاییان همچنان توانسته‌اند بخش خود در قبرستان را اداره کنند. این قبرستان دارای بخش‌های مختلفی است و تنها قبرستان بهاییان نیست و تا جایی که می‌دانیم در حال حاضر به نظر نمی‌رسد مسئولان قصد تخریب این قبرستان را داشته باشند.

شانتاژکاری در موضوع گورستان خاوران

ویژگیهای جوامع بهایی ۱