حضور سرشکنجه‌گر بهائی ساواک در تجمع ضدانقلاب

انتشار تصاویری از پرویز ثابتی نفر دوم اداره ساواک در تجمع ضد انقلاب که در آمریکا برگزار شد، خبرساز شد.

«پرویز ثابتی» رئیس امنیت داخلی و سرشکنجه‌گر بهائی ساواک، پس از سالها زندگی در انزوا و دوری از رسانه‌ها، به‌همراه خانواده‌اش در تجمع ۲۲ بهمن ضدانقلاب در «لس‌آنجلس» شرکت کرد!

ثابتی از چهره‌های معروف ساواک و رئیس اداره سوّم این سازمان واز عناصر بهایی دولت پهلوی است که زندان کمیته مشترک ضدخرابکاری(موزه عبرت فعلی) نیز از زیرمجموعه‌های آن اداره به شمار می‌رفت.

پردیس ثابتی دختر وی ۲۳ بهمن با انتشار تصویری از پدرش در حساب شخصی توئیترش نوشت: «۴۴ سال پیش کشور مادری ما در تاریکی فرو رفت» و ابراز امیدواری کرد که امسال، سال نور (ظاهراً از نوع ساواکی‌های پهلوی) باشد!

بنابر اعتراف صریح مقامات بلندپایه رژیم پهلوی از سال۱۳۵۳ رفتاری با مردم شد که گاهی از رفتار مغول نیز بدتر بود و این دوره همزمان با صدارت پرویز ثابتی بر اداره امنیتی ایران است.

گفتنی است که صفحه اینستاگرام «بی‌بی‌سی فارسی» با انتشار تصویر صفحه توئیتر پردیس ثابتی، ضمن پوشش خبری حضور پرویز ثابتی در تجمع مخالفان نظام در لس‌آنجلس برخی از واکنشها درباره حضور وی را نیز در پست خبر مذکور گنجانده است.

ثابتی به عنوان یک بهائی ضد حقوق بشر، به شدت رسانه‌گریز بوده و آخرین‌بار که نام وی بر سر زبان‌ها افتاد در ماجرای مصاحبه با صدای آمریکا به بهانه انتشار کتاب خاطراتش با نام «در دامگه حادثه» بود. کتابی که خشم بسیاری از زندانیان سیاسی دوران شاه و مبارزان و فعالان آن زمان را برانگیخت.

به نظر برخی از پژوهش‌گران نقد بهائیت آشکار شدن پرویز ثابتی موضوع کم اهمیتی نیست و این حرکت از زمانی آغاز شده که تشکیلات بهائیت تصمیم به آشکارسازی دو موضوع گرفته در حالی که پیش‌تر انکار می کرد. یکی مساله مداخله بهائیان در سیاست به معنی دخالت در حاکمیت سیاسی و دیگری دشمنی با نظام و اعلام جنگ با ایران است در حالی که تا چندی پیش تلاش می‌کرد این دو موضوع را انکار کند.

در اینستاگرام همراه ما باشید

تشریح نقشه بهائیت برای ایران توسط رسانه رسمی فرقه