کتاب «سازمان سیاسی بهائیت» برنده جایزه «جلال آل‌احمد» شد

کتاب سازمان سیاسی بهائیت برنده پانزدهمین جایزه ادبی جلال‌ آل‌احمد در بخش مستندنگاری شد.

در اختتامیه جشنواره که ۲۴ دی‌ماه برگزار شد، به انتخاب هیئت داوران از میان ۶۹۰ اثر، کتاب «سازمان سیاسی بهائیت» اثر دکتر حمیدرضا اسماعیلی به‌عنوان برگزیده بخش مستندنگاری انتخاب شد و جایزه ۲۵۰ میلیونی را به خود اختصاص داد. این کتاب توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی منتشر شده است.

دکتر حمیدرضا اسماعیلی که نتیجه چند سال پژوهش و تحقیقش را در این کتاب آورده، معتقد است فرقه ضاله بهائیت پس از دوران گذار و باز شدن پای سران فرقه به غرب و آمریکا، از ماهیت فرقه‌ای تغییر یافت و تبدیل به یک سازمان سیاسی تحت حمایت آمریکا و غرب شد.

حجت الاسلام والمسلمین آقای علیرضا روزبهانی مدیر مسئول موسسه مطالعات فرقه شناسی معراج و مدیر گروه فرق انحرافی مرکز تخصصی کلام و ادیان حوزه علمیه قم و پژوهشگران اندیشکده معراج، ضمن ابراز خرسندی، انتخاب اثر فاخر و علمی و پژوهشی آقای دکتر حمیدرضا اسماعیلی به عنوان اثر برگزیده بخش مستندنگاری جشنواره جلال آل احمد را به پژوهشگر و عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی و دبیر فصلنامه «مطالعات تاریخی» تبریک می گویند و امیدوارند شاهد درخشش آثار متعدد دیگری از این استاد و اندیشمند محترم در آینده نزدیک باشند.

سازمان سیاسی بهائیت

در اینستاگرام همراه ما باشید

واکنش تشکیلات بهائیت به شهادت سردار سلیمانی