تقسیم کار رسانه های بیگانه در انتقام از ایران

مرور اخبار چند سرویس از رسانه های غربی همچون بی بی سی فارسی، صدای آمریکا و ... تقسیم کار رسانه های بیگانه در انتقام از ایران را به خوبی اثبات می کند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار نظام ضد سلطه استکباری و صهیونیستی در جهان، یکی از مهمترین مراکز مورد توجه بنگاه های خبری است و بزرگ‌نمایی حوادث و تخریب نظام در هر رویدادی، بخشی از ماموریت رسانه های بیگانه محسوب می شود. مرور اخبار چند سرویس از رسانه های غربی همچون بی بی سی فارسی، صدای آمریکا و … مطلب را به خوبی اثبات می کند.

به عنوان نمونه شبکه بی بی سی فارسی که مدتی قبل از انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران به کمک میلیون‌ها پوند بودجه مصوب پارلمان انگلیس و با هدف تاثیرگذاری و هدایت فکری مردم ایران آغاز به کار کرد، در فتنه سال ۱۳۸۸ محور کمپین‌های ضد ایرانی و هدایت آشوب ها بود.

یکی دیگر از رسانه های کاملا هدفمند که در چارچوب جنگ روانی سازمان اطلاعات اسرائیل موسوم به موساد علیه افکار عمومی ایران فعالیت می‌کند شبکه فارسی زبان “من و تو” است که سال ۲۰۱۰ توسط کیوان عباسی در لندن تأسیس شد. عباسی از بهاییان ساکن بریتانیا است که با کمک همسرش “مرجان اسکندری” و یار غارش “رها اعتمادی” توانست نظر چند حامی مالی را برای پروژه‌اش جلب کند.

قبل از پرداختن به حامیان مالی شبکه ماهواره ای من و تو، توضیح این مسئله حائز اهمیت است که پس از تاسیس رسانه مذکور، اتفاق جدیدی در ابعاد فعالیت رسانه های فارسی زبان رخ داد و آن تقسیم کار در انتقام از ایران بود. بی‌بی‌سی فارسی، صدای آمریکا و دیگر رسانه ها گرچه نقش کلیدی در بحران‌های سیاسی ایفا می کردند اما مخاطبشان پس از افول بحران کاهش پیدا می کرد، برهمین اساس جای خالی یک رسانه که بتواند در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی نبض رسانه ای را به دست گیرد  کاملا احساس می شد.

طرح کیوان عباسی و همراهانش با هدف تاثیرگذاری ضد فرهنگی بر جوانان و خانواده‌ها و تولید برنامه‌های ضد نظام و مسئولین در بحران و آشوب‌ها و همراه کردن مخاطب در همه موقعیت ها، نظر سرمایه گذاران دولتی و خصوصی بسیاری را در لندن جلب کرد و موفقیت در برخی عملکردهای برهه ای این شبکه بهایی مرحله جدیدی از ماموریت ها و تقسیم کار در انتقام از ایران را برایش رقم زد.

در میان پیشنهادات دولتی و خصوصی برای دولتی شدن شبکه من و تو، کیوان عباسی و تیم همراهش پیشنهاد ۵۵ میلیون دلاری “رابرت موقر بالیوزی” را به عنوان حامی مالی اصلی شبکه من و تو پذیرفتند.

حامیان مالی این شبکه متعلق به تشکیلات بهاییت، افراد نامشخصی هستند که همواره تلاش شده تا نام آنها مخفی بماند اما گفتنی است که فرهاد اسکندری پدر همسر کیوان عباسی، یهودی ایرانی، ساکن سرزمین های اشغالی است و کانال ارتباطی بسیار خوبی با اعضای متنفذ جامعه ثروتمند در لندن محسوب می شود همچنین رهام هارونی از اقوام همسر کیوان عباسی و بهروز عباسی کارمند سابق شبکه صدای آمریکا و پسرعموی پدر کیوان نقش تعیین کننده ای در حمایت مالی شبکه من و تو دارند.

وبسایت سازمان غیردولتی «خبرنگاران بدون مرز» در لندن، ۲۸ آگوست ۲۰۱۷ شرحی درباره کیوان عباسی و چگونگی تاسیس شبکه من و تو منتشر کرد که در بخشی از آن نوشته:

“کیوان به پیشنهاد همسرش برای دیدار با رهام هارونی از اعضای تشکیلات یهودیان ایرانی در لندن که با مرجان نسبت خویشاوندی داشت به آنجا رفت تا برای حمایت از بیزینسش با آنان مذاکره کند. از طرفی آشنایی کیوان با بهروز عباسی (پسر عموی پدرش) که در بخش فارسی صدای آمریکا کار می‌کرد و حسن اعتمادی، پسر دایی یاسمین اعتماد امینی و عضویتش در انجمن بهائیان ایرانی ایالات متحده، امید کیوان را به آینده دو چندان می‌کرد. ایده و شعارهایی که کیوان عباسی در زمینه تلویزیون‌داری ارائه می‌کرد بسیار مورد استقبال آنان قرار گرفت. این مذاکرات به تشکیل جلساتی با حضور فریبرز و بهروز عباسی، حسن اعتمادی انجامید که نتیجه این جلسات پیشنهاد راه‌اندازی شبکه تلویزیونی جدیدی به کیوان شد.”

گرچه این گزارش ادعا می کند که من و تو با سرمایه خصوصی تجاری در لندن راه اندازی شد و به حیات خود ادامه می دهد، ولی تردیدی نیست که این تجار تنها حلقه‌های واسط تیم مدیریتی من و تو (کیوان و همسرش مرجان عباسی) با حلقه‌های اطلاعاتی-امنیتی بریتانیا، ایالات متحده و رژیم صهیونیستی هستند. اما قسمتی از گزارش «گزارشگران بدون مرز» نام فردی را به میان می آورد که بررسی سوابق او، به تنهایی خط و ربط اصلی شبکه من و تو را مشخص می‌کند:

کیوان عباسی و هیئت مدیره من و تو خصوصا پدرش نمی‌خواستند تلویزیونی را که با یک گروه جوان راه اندازی شده بود، دولتی شود لذا پیشنهاد سرمایه گذاران دولتی را رد کردند و با پذیرفتن پیشنهاد ۵۵ میلیون دلاری “رابرت موقر بالیوزی” (پسر حسن موقر بالیوزی) که یک سرمایه گذار خصوصی به حساب می‌آمد، شرکت تلویزیونی مرجان را وارد مرحله جدیدی کرد.

Figure 1 رابرت بالیوزی

 

Figure 2 بالیوزی(با شال گردن قرمز) و سایر رهبران فرقه بهایی در انگلیس

 

بررسی تاریخچه خانواده بالیوزی نشان می دهد حسن موقر بالیوزی، متولد ۱۲۸۷ شیراز، و مرگش سال ۱۳۵۹ در لندن است، وی پسر “علی محمد خان موقرالدوله” از اعضای خاندان “اَفنان” (نواده علی محمد باب، موسس فرقه بابیه) بنیانگذار، مدیر و اولین گوینده بخش فارسی بی‌بی‌سی بود.

در سال ۱۳۰۰ و پس از مرگ پدرش، لقب موقرالدوله به وی رسید. حسن بالیوزی در بیروت و انگلستان تحصیل کرد و ساکن لندن شد. از سال ۱۹۳۷- ۱۹۶۰ رئیس محفل روحانی بهائیان بریتانیا بود و اندکی پیش از مرگ “شوقی افندی جانشین بهاء‌الله” در سال ۱۹۵۷، یکی از چهره های  سرشناس فرقه بهایی و از اعضای «ایادیان امرالله» شد.

Figure 3حسن موقر بالیوزی(راست): اولین گوینده بخش فارسی بی‌بی‌سی و رهبر بهاییان انگلستان

Figure 4حسن بالیوزی نفر دوم از چپ

علاوه بر کیوان عباسی و رها اعتمادی، گردانندگان اصلی من و تو، که بهایی هستند، شمار زیادی از مجریان و برنامه‌سازان این برنامه نیز از میان بهاییان انتخاب می شوند و وابستگی به فرقه استعماری بهاییت، یک برگ برنده و امتیاز ویژه برای استخدام در این شبکه است.

تقسیم کار رسانه های بیگانه در انتقام از ایران

تقسیم کار رسانه های بیگانه در انتقام از ایران

تقسیم کار رسانه های بیگانه در انتقام از ایران

تقسیم کار رسانه های بیگانه در انتقام از ایران

 

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

دست درازی بهائیان به اراضی ملی ایران