تحرکات تشکیلات بهائیت در حاشیه خلیج فارس

تحرکات جدید تشکیلات بهائیت در کشورهای حاشیه خلیج فارس در تعامل با شیوخ حاکم، نشان از تمرکز تشکیلات و اجرای نقشه ها در کشورهای عربی دارد.

رویدادهای اخیر در کشورهای حاشیه خلیج فارس، تحرکات جدیدی از تشکیلات بهائیت در تعامل با پادشاهان خلیجی را نشان می دهد که نشانگر افزایش مناسبات و ایجاد بستر تبلیغ و گسترش بهائیت در کشورهای همسایه ایران است.

بهائیان، کشور ایران را مهد فرقه خود می‌دانند، از این رو تشکیلات بهائیت در حالی که نومید از گسترش فعالیت در ایران شده است و ضربات سختی به جاسوسان و عناصر نفوذی آنها وارد شده، ناگزیر تمرکز اجرای نقشه ها را به سمت کشورهای همسایه ایران در حاشیه خلیج فارس برده و با تکیه بر نقاط ضعف دول عربی جنوب ایران در حال اجرای نقشه ها و سیاست های امرای صهیونیستی و آمریکایی خود است که در ادامه به نمونه هایی از آن در کشورهای حاشیه خلیج فارس اشاره می شود.

سیاست نیرنگ و خبرسازی

در آستانه برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ به میزبانی کشور قطر، نقشه ها و ارتباطات تشکیلات را در آن کشور شاهد هستیم.

آنها با خبرسازی دروغ و سوءاستفاده از وضعیت خاص کشور قطر که به دلیل آماده سازی برای جام جهانی، در صدر اخبار جهان قرار دارد، می خواهند برای هدف جامعه سازی خود امتیاز بگیرند.

جوامع بهائی چند کشور، ۲۶ شهریور در حرکتی هماهنگ و از پیش تعیین شده، نامه‌هایی خطاب به امیر قطر ارسال کردند و با ادعای تبعیض و نقض حقوق بشر از وضعیت بهائیان ساکن قطر ابراز نگرانی کردند.

دیان علایی نماینده جامعه بهائی در سازمان ملل با گره زدن وضعیت جامعه بهائیان قطر و جوامع مذکور در ایران و یمن، ضمن سیاه‌نمایی از وضعیت بهائیان سه کشور به نوعی امیرقطر را تهدید به فعال‌سازی پرونده های حقوق بشری کرده و درنهایت گفته است «بهائیان در سراسر جهان امیدوارند که اعلیحضرت امیر بتواند از طرف بهائیان، قبل از حذف آنها از سرزمینش، خودش مداخله کند.» نکته دیگر اینکه همزمان با ارسال نامه ها به امیرقطر، در تیتر این خبر که رسانه‌های رسمی تشکیلات بهائی منعکس کردند، به دروغ، پایان دادن به تبعیض علیه بهائیان، خواسته امیر قطر عنوان شده است. بعد از حدود ۴۰ روز از انتشار خبر فوق دوباره سایت مرکز جهانی بهایی، خبری را با همین موضوع منتشر کرد که در تیتر آن گفته‌ای به امیر قطر نسبت داده شده است که در واقع، کلام امیر قطر نیست، بلکه بیانیه تشکیلات بهایی خطاب به امیر قطر است که از او درخواست می کنند تا به بهائیان قطر آزادی داده شده و آنها را به رسمیت بشناسند.

دسیسه ای که تشکیلات بهائیت در موضوع فوق طراحی کرده، با هدف فشار بر کشور قطر است؛ در حالی که بازی های جام جهانی فوتبال کمتر از یک ماه دیگر آغاز می شود بهائیت، فرصت را غنیمت شمرده تا با نیرنگ و حیله، امیر قطر را وادار کند امتیازاتی به بهائیان این کشور بدهد.

ظرفیت دول عربی در خدمت تشکیلات بهائیت

هفدهم تیر ماه ۱۴۰۱ یکی از نمایندگان جامعه بهایی به نام نازیلا قانع به عنوان گزارشگر ویژه آزادی ادیان و عقیده در سازمان ملل انتخاب شد که طبق اظهارات نازیلا قانع «دولت عمان و سه موسسه غیردولتی» وی را به عنوان نامزد این سمت معرفی کردند و پس از طی روند انتخابی، به عنوان گزارشگر ویژه آزادی ادیان و عقیده کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شد.

حضور نازیلا قانع به عنوان مشاور پادشاه عمان و تدریس در دانشگاه های آن کشور همچنین قرار گرفتن در جایگاه ذکر شده، می تواند تبعات مختلفی را خصوصا برای جمهوری اسلامی ایران در پی داشته باشد.

گسترش میدان تحرکات تشکیلات بهائیت

مجمع جهانی بین ادیان به میزبانی پادشاه بحرین با حضور پاپ، شیخ الازهر و نماینده تشکیلات بهائیت و تعدادی از نمایندگان ادیان و فرق، در بحرین برگزار شد. در حالی این مجمع با عنوان «شرق و غرب برای همزیستی انسانی با هم» برگزار شد که بعضی از علما و مردم شیعه بحرین چند دهه را تحت سخت‌ترین مجازاتها و زندان‌های طولانی مدت سپری کرده اند و تعدادی دیگر چون شیخ عیسی قاسم سلب تابعیت شده اند.

نمایندگان تشکیلات ضاله بهائیت که در سالهای اخیر یک پای ثابت همایش‌های ادیان و مذاهب شده اند اینبار «بانی‌دوگال» نماینده خود در سازمان ملل را روانه مجمع جهانی ادیان کردند که در مصاحبه ای با خبرگزاری بحرین(BNA)، برای پادشاه بحرین به دلیل تحکیم پایه‌های گفت و گوی معنادار و سازنده بین ادیان دعا کرد.

پس از آغاز پروژه عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با رژیم غاصب اسرائیل که بحرین در صدر آن کشورها قرار دارد به نظر می رسد این مجمع با هدف تقویت عادی‌سازی مناسبات و الحاق دیگر کشورهای عربی شکل گرفته باشد و گفت‌وگوی بین ادیان در راستای حصول چنین هدفی باشد.

با قرار داشتن مرکز تشکیلات بهائیت در سرزمین های اشغالی و قرابت با رژیم صهیونیستی به عنوان سرباز و جاسوسان رژیم اشغالگر قدس، می توان نتیجه گرفت که عادی‌سازی روابط با فرقه ضاله بهائیت تسهیل کننده و یا قسمتی از پروژه عادی سازی روابط با اسرائیل محسوب می شود.

در اینستاگرام همراه ما باشید

نیرنگ بهائیت در پس یک شعار