بهاییت صدای فمینیسم علیه ایران

سایت رسانه پارسی متعلّق به تشکیلات بهاییت با انتشار مقاله “تکثیر تفکّر یک عنکبوت”، خلاف ادّعاهای فریبنده با نمایش نگرش فمینیستی و توهین به نظام و مردم، فضای جامعه ایران را سیاه، متحجّر و ضدّ زن معرفی می‌کند و در این مقاله بهاییت صدای فمینیسم علیه ایران است.

بعد از اکران فیلم موهن “عنکبوت مقدّس” در جشنواره “کن”، هفتم خرداد ۱۴۰۱ سایت بهائی “رسانه پارسی” مقاله‌ای تحت عنوان “تکثیر تفکّر یک عنکبوت” [۱و۲] را منتشر کرد. مقاله مذکور توسط خانم “نَزهَت بادی” نویسنده و تحلیلگر سینما نوشته شده است که گرایش شدید فمینیستی و ضدیت با اسلام و انقلاب دارد. از نامبرده چندین مقاله دیگر در رسانه‌های بهایی مانند سایت “آسو” منتشر شده است. لازم به ذکر است تا قبل از انتشار مقاله مذکور هیچ واکنشی از رسانه‌های تشکیلات بهاییت پیرامون موضوع فیلم “عنکبوت مقدس” مشاهده نشد.[۳]

در یادداشت خانم “نزهت بادی” با نمایش ماهیت واقعی تشکیلات بهاییت، اهانتهای متعددی به نظام و جامعه ایران نسبت داده شد. به موارد ذیل اشاره کرده است:

  • تأثیرپذیری انگیزه و عملکرد قاتل از ایدئولوژی مذهبی و حکومتی ایران،
  • معرفی قاتل به عنوان نمونه‌ی پرورش یافته جوامعِ حکومت‌های تمامیت‌خواه و بنیادگرا،
  • دروغ پردازی و سیاه نمایی از فرهنگ و شیعیان متدین درباره زنان،
  • معرفی جامعه ایرانی به عنوان افراد عقب مانده و ضدّ زن که برخواسته از نوع تربیت و نگاه مذهبی است،
  • القای وجود فساد افسارگسیخته و نفرت پراکنی علیه زنان،
  • قلمداد کردن زنان ایرانی به عنوان کالای جنسی،
  • انتقاد از جرم بودن روسپیگری در ایران،
  • حمایت قانون و شرع از دخالت حکومت و مذهبیون در پوشش و سبک زندگی مردم و زنان،

در نوشتار مذکور تفکر و نگرش فمینیستی تشکیلات بهاییت به نمایش گذاشته شد که برخواسته از عقاید رهبران بهاییت و فرهنگ منحرف غربی است. همچنین برخلاف ادعاهای فریبنده بهاییت مانند “صلح دوستی”، “تاکید بر راستی و حقیقت گویی”، جامعه ایران متحجّر، خشن و زن‌ستیز معرفی شده است در حالی که به اعتراف بسیاری از موسسات بین‌المللی آمار، ایران از اَمن‌ترین کشورها برای فعالیتهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زنان است.

نسبت های ناروای بهاییت به حکومت و جامعه ایران در حالی است که در ایران اسلامی درصد بالایی از نیروی کار و آموزش و خدمات را بانوان تشکیل می‌دهند و با آزادی و امنیت کامل به فعّالیت در مشاغل مختلف و تحصیل در سطوح بالای علمی و دانشگاهی اشتغال دارند.

تشکیلات بهاییت با حمایت از آشوب ها وتحرکات خرابکارانه مانند “چهارشنبه های سفید”، “دختران خیابان انقلاب”، “تحریک جنبش های زنان دارای تفکرات ضد دین و انقلاب” همسو با سیاستهای استکباری و صهیونیستی حرکت می کنند. مقاله مذکور نمونه‌ای از این تلاشهای خصمانه تشکیلات بهاییت علیه نظام و مردم ایران است .

پی نوشت ها

۱- .https://persianmediaproduction.org/article/ تکثیر-تفکر-یک-عنکبوت/

۲- این مقاله تحلیل مستند “و عنکبوت آمد” ساخته “مازیار بهاری” نوشته شده است. فیلم “و عنکبوت آمد” در سال ۱۳۸۰ تولید و منتشر شد. فیلم درباره قتل‌های زنجیره ای زنان خیابانی در شهر مشهد مقدس است که توسط فردی به نام “سعید حنایی” صورت گرفت. مازیار بهاری کارگران فیلم، همراه با”رویا کریمی مجد” روزنامه‌نگار فراری “رادیو فردا” با “سعید حنایی” قاتل زنجیره ای مصاحبه‌ای انجام داده و به دنبال آن از خانواده، دوستان و آشنایان و مردم دیگر مشهد نیز درباره موضوع قتل ها نظر خواهی و این مستند را تولید کرده است.

۳- تاکنون سه فیلم درباره “قتل‌های زنجیره‌ای مشهد” ساخته شده است. مستند “و عنکبوت آمد” ساخته “مازیار بهاری”، “عنکبوت” ساخته‌ی “ابراهیم ایرج‌زاد” و فیلم “عنکبوت مقدس” ساخته‌ی “علی عباسی” که در جشنواره کن جایزه دریافت کرد. مقاله مذکور در نقد فیلم اول نگاشته شده است.

بهاییت صدای فمینیسم علیه ایران

و همچنین بخوانید :

صهیونیست‌ها و بهائیان پشت صحنه عنکبوت مقدس

در اینستاگرام همراه ما باشید