آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی

روح بلند مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی پس از حدود یک قرن مجاهدت علمی و عملی به لقاالله پیوست.

روح بلند مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی پس از حدود یک قرن مجاهدت علمی و عملی به لقاالله پیوست.

معظم‌له چند روز قبل جهت معاینات پزشکی به بیمارستان آیت الله گلپایگانی قم مراجعه کرده و در این بیمارستان بستری بود که بامداد امروز سه شنبه آسمانی شد.

آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی در کارنامه گران سنگ مرحوم آیت الله صافی گلپایگانی تالیف ده ها جلد آثار فاخر علمی، تربیت شاگردان بیشمار، عضویت در خبرگان قانون اساسی و عضویت در شورای نگهبان می درخشد. در میان آثار علمی معظم له که به۸۰ عنوان فارسی و عربی می‌رسد؛ برخی از این موارد، جایزه کتاب سال ولایت و کتاب سال مهدویت را به دست آورده‌اند.

معظم له سابقه ارزشمندی از مبارزه و مقابله با انحرافات دینی مخصوصا فرق انحرافی همچون بهائیت، صوفیه و … از خود به جای گذاشت.

آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی این شاگرد مکتب امام صادق(ع) که از شاگردان مبرز مرحوم آیت الله العظمی بروجردی محسوب می‌شد، در سال ١٣٥٨ هجری ‌شمسی از استان مرکزی به نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی جمهوری اسلامی ‌ایران انتخاب شد و علاوه بر آن از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۷ به مدت ۸ سال به موجب حکمی از طرف بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی‌ حضرت امام خمینی(ره) عضو و دبیر شورای نگهبان قانون اساسی بود.

آیت الله صافی گلپایگانی که در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی آسمانی شد، همواره پشتیبان و همراه نظام اسلامی بود و با نهایت دلسوزی نسبت به انقلاب اسلامی و مسائل کشور و به ویژه شیعیان سراسر جهان، توصیه‌های مشفقانه‌ای را بیان می‌کرد که نظرات و مواضع مهم ایشان چه در دوره حضور در شورای نگهبان و چه پس از آن در حفظ هویّت اسلامی‌ نظام و پاسداری از احکام، معروف و مشهور است.

مدیریت سایت معراج خرد این مصیبت را به حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب، مراجع معظم تقلید، حوزه های علمیه و مردم ولایتمدار و بیت ایشان تسلیت عرض می کند.

همچنین دفتر مرحوم آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز در این خصوص اطلاعیه ای صادر کرد که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الذین تتوفیهم الملائکه طیبین یقولون سلام علیکم ادخلوا الجنه بما کنتم تعملون.

آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی

ساعاتی قبل قلب تپنده مرجعی بیدار و مدافع غیور حریم اهل بیت عصمت و طهارت، علیهم السلام، و زبان گویای دفاع از حق واحکام الهی و خادم دلباخته آستان ملائک پاسبان حضرت ولی الله الاعظم، ارواح العالمین له الفداء، زعیم حوزه‌های علمیه، حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی، قدس سره الشریف، از حرکت باز ایستاد و روح بلند و بی قرارش که مشتاق لقای پروردگار بود، کالبد تن را شکست و به ملکوت اعلی پیوست.

آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی

کارنامه پرافتخار این مرجع عالیقدر، مشحون از نُصح و خیرخواهی برای کیان اسلام و تشیّع و دلسوزی برای همه بندگان خدا بود.

ضمن عرض تسلیت این ضایعه جبران ناپذیر به پیشگاه مقدس مولا و محبوبش، حضرت بقيت الله الاعظم، عجل الله تعالی فرجه الشریف و حوزه‌های مبارکه علمیه و مردم شریف ایران و دوستداران مرجعیت در همه نقاط جهان، به اطلاع می‌رساند مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر ایشان، متعاقبا اعلام خواهد گردید.

کانال رسمی موسسه معراج در ایتا

ادعاهای احمد اسماعیل